Opieka nad niepełnosprawną ruchowo osobą to ogromne wyzwanie. Codzienna pielęgnacja takiej osoby wymaga bardzo dużego wysiłku i naraża opiekuna na poważne problemy z kręgosłupem. Nieocenioną pomocą może okazać się podnośnik pacjenta.

 

Podnośniki Birdie Compact

Z siedziskiem transportowym, składany, niemieckiej firmy Invacare. Ten uniwersalny podnośnik przeznaczony jest do transportu, podnoszenia i opuszczania pacjentów. Jego podstawową zaletą jest kompaktowa konstrukcja, umożliwiająca przechowywanie podnośnika po złożeniu oraz przewożenie go samochodem.

Podnośnik został zaprojektowany tak, aby zapewnić, że mechanizm składania i rozkładania będzie przeprowadzony bez konieczności użycia żadnych narzędzi. Dodatkowo podnośnik można zdemontować na dwa elementy, w razie potrzeby, i to także bez użycia narzędzi.

Podnośnik, w swojej najwyższej pozycji, maksymalizuje przestrzeń dla pacjenta. Zapewnia to bardzo komfortowe podnoszenie i transfer, ponieważ można pacjenta z łatwością odwrócić podczas operacji. Ułatwia to tym samym opiekunowi umieszczanie pacjenta na łóżku czy wózku.

Optymalizacja przestrzeni powoduje, iż zwiększa się poczucie komfortu pacjenta, ponieważ jego kolana nie stykają się z siłownikiem podnośnika.
W ten sposób istnieje bardzo niewielkie ryzyko ewentualnego urazu kolana użytkownika.

Dla całkowitego bezpieczeństwa podnośnik jest wyposażony w system blokad zatrzaskowych, redukując w ten sposób ryzyko wypadku. Podnośniki są oznaczone znakiem CE, zgodnie z dyrektywą wyrobów medycznych 93/42/EEC.

Podnośnik pacjenta

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU MEDYCZNEGO

Masz pytania dotyczące urządzeń, ich obsługi, działania czy dostawy?

Oferujemy konkurencyjne ceny na rynku, opcja dostawy z instruktażem oraz profesjonalny serwis jak również doradztwo.